Tekken 7 Playstation 4 İncelemelerinde İnanılmaz Bir Hataya Rastlandı

tekken 7 ping sorunu

Eğer profesyonel olarak dövüş oyunları oynuyorsanız, tüm düzeni bozabilecek ufak bir çizgi vardır. Kimileri sadece oyunun tepkimelerine alışmak için saatlerce antreman yapar. Tüm bunlara alıştıktan sonra karakterin size yaşattığı ufacık bir gecikme süresi bile tüm bütünü bozmaya kolaylıkla yeteebilir.

Tekken 7'de normal oyuncuların gözüne takılmayacak kadar ufak derecede gecikme (input lag)  mevcut. Bu ufak gecikme profesyonel oyuncuların canını tahmin ettiğinizden çok daha fazla acıtacağı kesin.  

Raporlara göre gecikmenin Playstation 4 versiyonunda daha çok görüldüğü öne sürülüyor. Xbox one'a göre daha çok gecikme içeren PS4 için bu çok kötü bir haber ve acilen bir yama ile düzenlenmesi gerekiyor.

PS4 Pro 120.5 Ms de tepkimeleri

tekken 7 playstation 4

Xbox One 104.2 Ms de tepkimeleri

playstation 4 tekken 7

 

Pek fazla değilmiş gibi gözükse de gerçekten oynanışı yüksek derecede etkileyecek bir detay.

Oyunun turnuvalarının PS4 versiyonunda oynanılması planlanıyordu. Ancak bu detaylar gerçekse turnuva platformları değişecek gibi gözüküyor. Eğer bu oyunda cross platform online gibi bir seçenek olsaydı xbox tamamiyle üstün taraf olarak öne geçmeyi başarırdı.

Bu görselde de gecikmenin tam olarak neyi yansıttığını görebilirsiniz.

Soldaki Xbox One - Sağdaki PS4Pro

xbox one tekken 7

Xbox versiyonunda yumruk atılmışken playstation versiyonunda henüz yumruk rakibe ulaşamamış bile. Bu detay hakkındaki gelişmeleri bizler de takip ediyor olacağız.