Sony Playstation Oyununu Android Ve Iphone İçin Çıkartmaya Hazırlanıyor

sony android ve iphone oyun
Sony, gelecek planlarının arasına mobil oyunlara el atmayı da eklemeyi düşünüyor. Bu deneme Sony'nin mobil platformlara açılmayı içeren ikinci denemesi olacak. İlk olarak PlayStationMobile olarak bir adım ile mobil oyun endüstrisine giriş yapmaya çalışmıştı ama pek de başarılı olamamıştı.

Gelen haberlere göre bu kez yeni bir şirket ile mobil endüstriye sıfırdan adım atmaya hazırlanan Sony, hedeflerini yüksek tutacağa benziyor.

Sony Computer Entertainment (1 nisan itibariyle yeni adı olan Sony Interactive Entertainment) Forwardworks ile mobil oyunlarda yenilikler hedefliyor ve bu kez kendi Playstation oyunlarını mobil ortamlara taşımaya hazırlanıyor. Android ve Iphone için geliştireceği Sony oyunlarına hazırlık yapan ForwardWorks ilk olarak başta Japonya olmak üzre Asya ülkelerinde denemeler yapacağı ve bu denemelerde istediği başarıyı yakalarsa dünyanın geri kalanına da açılacağını belirtiyor.

Belki de bizleri mobil için bir Crash Bandicoot oyunu bekliyordu kim bilir? Umarız böyle bir gelişmeye tanıklık edebiliriz. Şu anlık sadece hayal olarak gözükse de neden olmasın tabii ki?

sony crash bandicoot mobil