Oyunların İçine Mükemmel Gİzlenmiş 8 Gizli Mesaj

Oyun yapımcıları her zaman oyunlara bir çok gizli içerik ve easter egg koyma konusunda hevesli olmuşlardır. Neredeyse her oyunda görebileceğimiz onlarca gizli içerikten en iyi olanları listeledik.

Dead Space 3

molinom oyun haberleri dead space 3

Dead Space 3' de ekibimizin bir çoğu ölmüş ve necromorph adlı birer yaratığa dönüşmüşlerdi. Kahramanımız Issac'ın kız arkadaşı Nicole da oyunun ana karakterlerinden biriydi. Eğer oyundaki 12 bölümü de bitirip karakterleri tamamlarsanız Nicole is dead (Nicole öldü) yazısının karşınıza çıkıtğını göreceksiniz.

DOOM

molinom oyun haberleri doom

2016 da tekrar piyasaya sürülen DOOM'un soundtrack'inde bulunan gizlenmiş 666 rakamları ve pentagram simgesini görebilirsiniz.

Halo 3

molinom oyun haberleri halo 3

Xbox Live hesabınızdan çıkış yapar ve konsolunuzun tarihini 25 Aralık olarak ayarlarsanız Halo 3'ün size bir sürprizi var. Oyunu açtıktan sonra yükleme ekranında bir mesajın "Happy Birthday Lauren! " (Mutlu Yıllar Lauren) dediğini göreceksiniz.


Grand Theft Auto IV

gta 4 molinom oyun

GTA 4 de bir çok easter egg'e sahip yapımlar arasında. Happiness Island adlı adaya helikopter ile gidip tam olarak heykelin tepesine iniş yaparsanız sizi "Burada gizli bir içerik yok" yazısı karşılayacak. Aynı tarzda bir mesaj GTA San Andreas'da da karşımıza çıkmıştı.

 

gta san andreas molinom

 

Halo 3: ODST

halo odst molinom

Halo Bungie'nin bir parçası olmadan önce de yapımın başka bir projede çalıştığı anlaşılabiliyordu. Halo 3 ODST de oyuncular "Destiny Awaits" şeklinde bir posterle karşılaşıyordu.  Ve posterde dünyanın sağ üst köşesinde bir nokta gözüküyordu. Bu pster Halo:Reach'e bir göndermeydi ve posterin altında Askion Logosu gözüküyordu.

Uncharted 3: Drake’s Deception

molinom uncharted drake s deception

Naughty Dog gelecek yapımları hakkında bir ipucu bırakmıştı. 2011 yılında çıkış yapan Uncharted 3:Drake's Deception oyununda bulunan bir gazete parçasında "Bilim adamları hâlâ zehirli bir mantarı anlamaya çalışıyor" adlı yazı dikkat çekiyordu. Bu da 2013 yılında çıkacak olan The Last of Us oyunundaki virüse bir göndermeydi.

Quantum Break

quantum break molinom

Geçen yıl, Remedy Entertainment Microsoft exclusive oyunu Quantum Break oyunun piyasaya sürmüştü. Oyun içerisindeki görevlerden birinde oyuncumuz bir tahtada  Alan Wake yazısını görebiliyordu. Aynı zamanda oyun sonunda bilgisayarında Alan Wake oynayan bir kadın karaktere de rastlayabiliyorduk.

Call Of Duty Black Ops 3

call of duty black ops 3 molinom

Oyun içindeki sorgulama sahnesinde karakterimiz Mason, bilgisayara eriştikten sonra şifresini yazıyordu. Şifre yazımıyla birlikte ortaya çıkan mesajda 

"Woods is alive and remains the sole remaining American guest of the Hanoi Hilton. Thought you should know."

"Woods hayatta ve Hanoi Hilton'un kalan tek Amerikalı konuğu olmaya devam ediyor. Bilmen gerektiğini düşündüm."

Call of Duty Wikia:

Uzman Çavuş Frank Woods Call of Duty Black Ops destek karakterlerinden biridir. Call of Duty Black Ops 2, 1980 lerin görevinde bir yan karakter ve Call of Duty Black Ops: Declassified'da oynanabilir bir ana karakterdir.