Overwatch PS4 Dünya Sıralamasında İlk 500e Girmeyi Başaran Hacker

overwatch hacker overwatch dünya sıralaması

Redditte açılan bir konuyla birlikte tekrar gündeme gelen Overwatch PS4 oyuncusu bir hacker; o kadar aktif bir oyuncu olmuş ki. PS4 dünya sıralamasında ilk 500'e girmeyi başarmış. Konuda ismi verilmese de hacker ile ilgili bir çok bilginin toplanmasına rağmen Blizzard'ın en ufak bir hamle yapmamış olmasına tepki gösterilmiş.

Bunu yapanın ismini sizlerle paylaşamam ancak bu kişi, DDoS saldırılarıyla rakiplerinin oyundan düşmesini sağlıyor ve oyunlarını kazanarak zirveye tırmanıyor. Bağlantısı kopan oyuncular, oyuna tekrar bağlanamıyorlar. Bunu PS4 sisteminde yapmayı başarıyor çünkü PS4'ün böyle bir bug'ı var. Eğer birisi voice chat partinize katılırsa, o kişinin IP'sini alabiliyorsunuz. Yani mantık olarak bu kişi oyunun başında parti oluşturuyor ve tüm rakip oyuncuları bu partiye davet ediyor. Eğer herhangi biri daveti kabul ederse, DDoS ile o oyuncuyu oyundan düşürüyor ve oyuna geri girmesini engelliyor.

Konuyu açan kişi, hacker ile ilgili birebir yaşadıklarını da paylaşmış.

http://imgur.com/a/IVHlg

Bunların da yanısıra paylaşamayacağı bir çok kanıtının olduğunu söyleyen konu sahibi, Blizzard'ın bu konuyla ilgili harekete geçmesi gerektiğini savunuyor. Aynı zamanda Sony'nin de bu konudan haberdar olması gerekiyor. İki firmanın da açıkları böyle bir şeye yol açmış durumda ve oynanışı gerçekten kötü şekilde etkiliyor. Umarız Blizzard ve Sony bir an önce harekete geçerek oyuncu toplumun sesine kulak verir.