Orta Seviye Bilgisayarlarda Oynanabilecek 6 Efsane RPG Oyunu

Herkesin de bildiği gibi PC oyunculuğu genel olarak pahalı bir hobi. Sürekli en iyi sistemi kurmaya çalışmak oldukça zor. Bu yüzden orta derecede bilgisayarlarla da oynanabilen efsanevi 6 rpg oyununu listeledik.

6. Titan Quest

Iron Lore Entertainment tarafından geliştirilen oyunun tek kötü yanı biraz eski olması diyebiliriz. Hack nd slash ARPG olarak çıkış yapan oyun 2006 yapımı. Oyunun ana amacı kendi savaşçınızı oluşturup Çin, Mısır ve Yunanistanı keşfederek, kaçak Titanları kesmek oluyor.

5. The Last Remnant

Square Enix'in geliştirip yayınladığı oyun sıra tabanlı bir JRPG oyunu olarak karşımızda. Bir çok şehirden oluşan kurgusal dünyada oyuncumuz, kız kardeşini ararken kendini eski savaşçıların dünyasında buluyor.

4.Dragon Age: Origins

Dragon Age: Origins Bioware tarafından geliştirilmiş 2009 yapımı bir ARPG oyunu. Oyuncular kendi karakterlerini yaratıp yeni dünyaları keşfetmeye atılıyorlar. Oyunun ana amacı olarak da Darkspawn adlı şeytani grubun liderini yok etmemiz oluyor.

3. Jade Empire

Jade Empire'da Bioware tarafından geliştirilmiş ve Microsoft Studio tarafından yayınlanmış 2005 yapımlı bir ARPG oyunu.Yetim bir kahramanı yönlendirdiğimiz oyunda kaybolmuş olan yolumuzu bulmaya çalışıyoruz.

2. Bastion

 

Mükemmel bir level bazlı ARPG olarak karşımıza çıkan Bastion, Supergiant Games tarafından indie olarak 2011 yılında yayınlandı. Kahramanımızın Kid (Çocuk) olarak çağırılıyor ve belli eşyalar toplayarak Bastion'u eski gücüne kavuşturmaya çalışıyor. Oyunda bir anlatıcı mevcut ve bu ses tek başına bile oyuncuyu kendine çekmeyi başarıyor.

1. Fallout 3

Bethesda'nın efsanelerinden Fallout'un 3. oyunu. Kıyamet sonrası Washington D.C.' de dolandığımız oyunda karşımıza nelerin çıkacağının adeta sınırı yok. Vault 101 de kıyamet sırasında hayatta kalan karakterimiz, Capital Wasteland'de babasının izlerini aramakta.