Lisanslı Olarak Çıkan En Kötü ve En Efsane 15 Oyun

Lisans sahipleri, her zaman ellerindeki TV veya Film lisanslarını en iyi şekilde oyunlara yansıtamıyor. Ama bunu iyi şekilde yapanlar da yok değil tabii ki. En iyi ve En kötü 15 lisans sahibi oyunları derledik.

30

Kötü: Ghostbusters

ghostbusters oyunu

 

2016, Ghostbusters oyunu, Paul Feig'in  yepyeni bir oyun ve bir sürü tartışma ile tekrar gündeme geldi. Oyun oldukça tekrar eden soundtrack, bölümler, oynanışa sahip olan oyun; kritikler tarafından adeta topa tutuldu. Farklılık yaratmaya çalışırken çuvallayan firma, Ghostbusters adına da saçma bir hareket yapmış oldu.

29

Efsane: X-Men Origins: Wolverine

X Men origins wolverine oyunu

Bir filmin kötü oyununu görmek artık alışılagelmiş derecede kolay. Ama tam tersi? Yani iyi bir film oyunu? Bunu bulmak gerçekten kolay değil. X-Men Origins: Wolverine bunu başarmış bir yapım. Raven Software'ın hack and slash tarzında piyasaya sürdüğü oyun, film ile biraz ters düşse de; kendi ayakları üzerinde harika bir yapım olarak akıllara kazınmış durumda.

 

28

Kötü: Superman 64

superman 64 oyunu

Titus Interactive'in nintendo 64 superman yapımı hakkında neler söylenebilir. Ele alınacak o kadar çok konu, o kadar çok seçenek varken, süperman'ın sadece halkaların içinden uçtuğu ve ilginç işler yaptığı bir dünya.

27

Efsane: Friday The 13th

friday the 13th oyunu

Friday the 13th, bizlere sunduğu konsept ile gönüllere taht kurmuş bir oyun hâline geldi. Oyunda hem Jason'ı kontrol edip kampçıları yakalamaya çalışabiliyoruz hem de kampçıları oynayıp Jason'dan kaçabiliyoruz. Oyun, serinin aşıklarının kesinlikle kaçırmaması gereken bir yapım olarak karşımıza çıktı.Ancak kötü haber ise, oyun karşılaştığı hukuki dava yüzünden yüksek ihtimalle karşımıza eklentiler çıkaramayacak.

26

Kötü: The Simpsons Wrestling

simpsons wrestling oyunu simpsons oyunu molinom

Matt Groening'in çizgi dizi efsanesi, yüzyıllar boyu devam etse bile insanları sıkmayacak olan ve şu anda 29 sezonu bulunan The Simpsons'ın güreş oyunu. Yani çok anlatmaya gerek de yok. Beklentilerin fazlasıyla altında kalan bir yapım daha. 20 oynanabilir karaktere sahip olan oyunun tek artısı sanırız ki 20 oynanabilir karaktere sahip olması.

25

Efsane: Bugs Bunny: Lost In Tıme

bugs bunny lost in time oyunu

Tek kelimeyle EFSANE bir yapım.  Adeta Warner Bros'a bir aşk mektubu. Looney Tunes'ın hak ettiğinden daha fazlası. Oynanış, grafikler, oyun örgüsü, yosemite sam'i, uzaylı marvin'i. Her şeyiyle başarılının ötesinde bir yapım.

 

24

Kötü: Rambo: The Video Game

rambo the video game oyunu haberler

Kim size durduk yerde 2014 yılında kötü bir yaklaşım ile Rambo oyunu yapın dedi ki? Yapımcılar film üçlemesini tek oyuna sığdırmaya çalışmışlar. Ancak Sylvester Stallone'nin karizmasıyla ortalığı yıkacağı bir oyun yerine resmen bir parody oyunu ortaya çıkmış. Yapım PS2 piyasasında oynanmayacak oyunlar listesinin ortalarına oturmuş kalmış.

23

Efsane: Mad Max

mad max oyunu mad max haberleri

İşe bu iş böyle yapılır dedirten bir yapım. Mad MAX: Fury Road filminin oyuna Avalanche Studios tarafından uyarlanmış hâli. Aksiyon- Macera türündeki oyun, harika bir evrende sizi maceralara sürüklüyor. Araba savaşları ve leşçilerle bitmeyen savaşlar. Mad Max hayranları daha ne isteyebilir ki.

22

Kötü: The Legend of Korra

legend of korra oyunu haberleri avatar oyunu

Kötü oyunlar arasında yılın oyunlarından biri sayılabilecek bir yapım The Legend of Korra. Platinium Games'in üstlendiği yapım, kullanabileceği o kadar çok varyasyon varken, sunabileceği en kötü dövüş sistemi ile oyunun sevenlerini buluşturmaya karar vermiş. Oynanışta göze çarpan hoş detaylar olsa da yine de elle tutulur bir özelliğe sahip olmayan oyun en kötüler listesinde yerini almaktan alıkoyulamıyor.

21

Efsane: Ed, Edd N Eddy: The Mis-Edventures

ed edd n eddy oyunu haberler

Gerçekleri konuşmanın zamanı ise, Ed, Edd n Eddy: The Mis:Edventures tam bir sıradan oyun. Cartoon Network'un uzun soluklu çizgi dizisi Ed Edd N Eddy'nin üzerine uyarlanmımş 3D platform oyunu, çizgi dizi tarzında grafikler ve oynanış ile karşımıza çıkmış. Fazla şeyler vadetmese bile serinin hayranları, çizgi dizinin dünyasını keşfetmekten oldukça zevk almışa benziyorlar.

20

Kötü: Terminator Salvation

terminatör oyunu terminator haberleri

19

EFSANE: Batman: Arkham

batman arkham haberleri batman arkham oyunu

Son zamanlarda gelebilecek en efsane serilerden birisi: Batman serisi. Rocksteady Studios DC'nin Batman Serisinden Dark Knight filmini ve ruhunu oyuna yansıtmayı oldukça iyi başarmış. Serinin diğer yapımlarındaki hataların hepsini avantaja çeviren oyun, adeta oyuna hayat vermiş.

18

Kötü: Iron Man

iron man oyunu iron man haberleri

Marvel'ın SEGA ile yollarını birleştirip, oyun dünyasından payını almayı isteme girişimlerinden bir diğeri. Iron Man ne kadar film dünyasında güçlü ve olumlu bir repütasyon elde ettiyse, oyunu tam tersi olarak repütasyonu adeta yerlere çalmış.

 

17

Efsane: The Incridible Hulk

hulk oyunu yeşil dev oyun

 

16

Kötü: The Walking Dead

the walking dead oyunu haberleri

Teltale Games'in yapımlarını bir kenara bırakırsak, the walking dead'i FPS olarak survivor türünde bir oyun yapmak iyi bir fikir gibi gözükebilir. Ama pratikte öyle olmamış. Yani en azından bu oyunu öyle olmamış. Terimal Realityzombie shooter oyunları arasında en kötüler arasına girebilecek bir yapım ile karşımıza çıkmış.

15

Efsane: Buffy The Vampire Slayer

buffy vampire slayer oyunu

 

14

Kötü: Aliens: Colonial Marines

aliens colonial marines oyunu haberler

 

13

Efsane: The Lion King

the lion king oyunu lion king haberleri,

12

Kötü: Mutants In Manhattan

ninja turtles oyunu ninja turtles haberleri

 

11

Efsane: Attack On Titan 2

attack on titan haberler oyunu

10

Kötü: Thor 

thor oyunu thor haberler thor gelişmeler

 

9

Efsane: GoldenEye007

golden eye oyunu 007 golden eye 

Nintendo'nun en çok satan yapımlarından birisi, Golden Eye007. Bu kadar satışı hak etmiş derecede güzel bir yapım. Zamanına göre harika görselleri bulunan Nintendo-64 yapımı, muhteşem bir single player aksiyonu sunuyor. Multiplayer modu bulunan oyunda, efsaneleşmiş James Bond kötü karakterlerini yönetme şansı da buluyoruz aynı zamanda.

8

Kötü: Dragonball Evolution

dragon ball oyunu dragon ball haberleri

 

7

Efsane: Naruto Shippuden

naruto oyunu naruto haberleri naruto gelişmeler

6

Kötü: Fight Club

fight club oyunu fight club

Metacritic skoru 36 olabilen bir yapımdan bahsediyoruz. Harika filme sahip bir ismin, sadece para kazandırsın diye oyunu yapılrısa o da Fight Club gibi olacaktır. Bu oyun tam olarak Fight Club üyelerinin neden Fight Club hakkında konuşmamaları gerektiğinin canlı kanıtı olmuş.

5

Efsane: Alien

alien oyunu alien haberleri

 

4

Kötü: The Amazing Spider-Man 2

spider man oyunu spider man 2 haberleri

 

3

Efsane: Kingdom Hearts

kingdom hearts oyunu

 

2

Kötü: Kinect Star Wars

star wars kinect oyunu

Yoruma bile gerek olmasa gerek. Gerçekten oynayanlardan ziyade dalga geçilme sayısı daha fazla olan bir yapım.

 

1

Efsane: Captain America

captain amerika oyunu captain america haberleri